AND OSCAR GOES TO....
Objavljene su nominacije za ovogodišnju dodjelu nagrada Oscar, film ‘Joker’ ih ima uvjerljivo najviše….

Smjelo izdanje Anne Hathaway: Slavna oskarovka mjesec dana nakon poroda pokazala senzacionalni dekolte u zlatnoj toaleti…
13/01/2020
Glumica Tihana Lazović ponovno ljubi: U sretnoj je vezi s 12 godina starijim zgodnim glumcem i bratom Sergeja Trifunovića
13/01/2020

Objavljene su nominacije za ovogodišnju dodjelu nagrada Oscar koja će se održati 9. veljače u Los Angelesu.

Dodjela prestižnih zlatnih kipića Oscara svake godine označava vrhunac sezone filmskih nagrada i holivudskih ceremonija te ju svake godine sve željnije iščekujemo, a danas su napokon objavljene nominacije.

 

Film ‘Joker’ ima 11 nominacija uključujući onu za najbolji film, najboljeg glumca i najboljeg redatelja, a među onima koji su osvojili njih više su i filmovi ‘Once Upon a Time in Hollywood’, ‘1917’ i ‘Parasite’.

U nastavku pogledajte cijeli pregled:

Najbolji film

Ford v Ferrari

The Irishman

Jojo Rabbit

Joker

Little Women

Marriage Story

1917

Once Upon a Time in Hollywood

Parasite

@wildrose_lbs

 

@theirishmanfilm

Najbolji redatelj

Martin Scorsese, The Irishman

Todd Phillips, Joker

Sam Mendes, 1917

Quentin Tarantino, Once Upon a Time in Hollywood

Bong Joon-ho, Parasite

@tarantinoxx

 

Najbolja sporedna glumica

Kathy Bates, Richard Jewell

Laura Dern, Marriage Story

Scarlett Johansson, Jojo Rabbit

Florence Pugh, Little Women

Margot Robbie, Bombshell

@hollywood_rs

Najbolji sporedni glumac

Tom Hanks, A Beautiful Day in the Neighborhood

Anthony Hopkins, The Two Popes

Al Pacino, The Irishman

Joe Pesci, The Irishman

Brad Pitt, Once Upon a Time in Hollywood

@tarantinoxx

Najbolji glavni glumac

Antonio Banderas, Pain and Glory

Leonardo DiCaprio, Once Upon a Time in Hollywood

Adam Driver, Marriage Story

Joaquin Phoenix, Joker

Jonathan Pryce, The Two Popes

@baudelitio

 

@tarantinoxx

 

Najbolja glavna glumica

Cynthia Erivo, Harriet

Scarlett Johansson, Marriage Story

Saoirse Ronan, Little Women

Charlize Theron, Bombshell

Renée Zellweger, Judy

@bombshellmovie

Najbolji adaptirani scenarij

The Irishman

Jojo Rabbit

Joker

Little Women

The Two Popes

Najbolji originalni scenarij

Knives Out

Marriage Story

1917

Once Upon a Time in Hollywood

Parasite

Najbolja kostimografija

The Irishman

Jojo Rabbit

Joker

Little Women

Once Upon a Time in Hollywood

Najbolje miksanje zvuka

Ad Astra

Ford v Ferrari

Joker

1917

Once Upon a Time in Hollywood

Najbolja montaža zvuka

Ford v Ferrari

Joker

1917

Once Upon a Time in Hollywood

Star Wars: The Rise of Skywalker

Najbolja originalna pjesma

‘I Can’t Let You Throw Yourself Away,’ Toy Story 4

‘(I’m Gonna) Love Me Again,’ Rocketman

‘I’m Standing With You,’ Breakthrough

‘Into the Unknown,’ Frozen II

‘Stand Up,’ Harriet

Najbolja šminka i frizura

‘Bombshell’ – Kazu Hiro, Anne Morgan i Vivian Baker

‘Joker’ – Nicki Ledermann i Kay Georgiou

‘Judy’ – Jeremy Woodhead

‘Maleficent: Mistress of evil’ – Paul Gooch, Arjen Tuiten i David White

‘1917’ – Naomi Donne, Tristan Versluis i Rebecca Cole

Najbolji vizualni efekti

‘Avengers: Endgame’ – Dan DeLeeuw, Russel Earl, Matt Aitken i Dan Sudick

‘The Irishman’ – Pablo Helman, Leandro Estebecorena, Nelson Sepuvelda, Fauser i Staphanie Grabli

‘The Lion King’ – Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones i Elliot Newman

‘1917’ – Guillaume Rocherson, Greg Butler i Dominic Tuohy

‘Star Wars: The Rise of Skywalker’ – Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach i Dominic Tuohy

Najbolji strani film

‘Corpus Christi’ – Poljska

‘Honeyland’ – Sjeverna Makedonija

‘Les Miserables’ – Francuska

‘Pain and Glory’ – Španjolska

‘Parasite’ – Južna Koreja

Najbolji dokumentarni film

‘American Factory’ – Steven Bognar, Julia Reichert i Jeff Reichert

‘The Cave’ – Feras Fayyad, Kirstine Barfod i Sigrid Dyekjaer

‘The Edge of Democrary’ – Petra Costa, Joanna Natasegara, Shane Boris i Tiago Pavan

‘For Sama’ – Waad Al-Kateab i Edward Watts

‘Honeyland’ – Ljubo Stefanov, Tamara Kotevska i Atanas Georgiev

Najbolji kratki dokumentarni film

‘In the Absence’ – Yi Seung-Jun i Gary Byung-Seok Kam

‘Learning to skateboard in a warzone (If you’re a girl)’ – Carol Dysinger i Elena Andriecheva

‘Life overtakes me’ – John Haptas i Kristine Samuelson

‘St. Louis superman’ – Smirti Mundhra i Sami Khan

‘Walk run cha-cha’ – Laura Mix i colette Sandstedt

Najbolji animirani film 

How to Train Your Dragon: The Hidden World (Dreamworks)

I Lost My Body (Netflix)

Klaus (Netflix)

Missing Link (United Artists Releasing)

Toy Story 4 (Pixar)

Najbolji animirani kratki film

‘Dcera (Daughter)’ – Daria Kashcheeva

‘Hair Love’ – Matthew C. Cherry i Karen Rupert Toliver

‘Kitbull’ – Rosana Sullivan i Kathryn Hendrickson

‘Memorable’ – Bruno Collet i Jean-Francois Le Corre

‘Sister’ – Siqi Song

Najbolji kratkometražni igrani film

Brotherhood

Nefta Football Club

The Neighbors’ Window

Saria

A Sister

Najbolji live akcijski kratki film

‘Brotherhood’ – Meryam Joobeur i Maria Garcia Turegon

‘Nefta Football Club’ – Yves Piat i Damien Megherbi

‘The Neighbours’ Window’ – Marshall Curry

‘Saria’ – Bryan Buckley i Matt Lefebre

‘A Sister’ – Delphine Girard

Najbolja fotografija

1917 (Roger Deakins)

The Irishman (Rodrigo Prieto)

Joker (Lawrence Sher)

The Lighthouse (Jarin Blaschke)

Once Upon a Time in Hollywood (Robert Richardson)

Najbolja originalna glazba 

1917 (Thomas Newman)

Joker (Hildur Guðnadóttir)

Little Women (Alexandre Desplat)

Marriage Story (Randy Newman)

Star Wars: The Rise of Skywalker

Foto: Instagram

Comments are closed.